Gönüllüyüzbiz STK'lara destek vermek için hazır!

Gönüllüyüzbiz ekibi kar amacı gütmeden oluşturduğu bu platformda, tamamen fayda sağlamak adına çalışmalar yapmayı kendine öncelikli hedef olarak belirlemiştir. Bizler şu bir kaç soruyu sorarak yola çıktık: Derneklerin iç ihtiyaçlarının bir kısmını oluşturan hizmetler acaba doğrudan gönüllülük esası ile sağlanabilir mi? Dernekler, gönüllüler sayesinde yarattıkları kaynakları çeşitli faaliyetlerle ihtiyaç sahiplerine fayda yaratacak şekilde kullanabilirler mi? Bu sayede ihtiyaç sahiplerine ayırılan kaynak da artmış olur mu?

Gönüllüler; yetkinliklerini, ilgi alanlarını, tercih ve kısıtları ile ilgili bilgileri girerek üye oluyorlar.  Örneğin Avukatlar, Tasarımcılar, Muhasebe,Denetim, Pazarlama, Eğitim, Bilgi İşlem Uzmanları, Yönetim Danışmanları, Mimarlar, Tercümanlar, Reklamcılar, Fotoğrafçılar, Sağlık Çalışanları, Mühendisler ve daha bir çok işin uzmanı  bu platformda gönüllü olarak neler yapabileceğini arıyor. 

Gönüllüyüzbiz, artık Sivil Toplum Kuruluşları'na destek bekledikleri konuları projelendirerek, bu ihtiyaçları www.gonulluyuzbiz.net üzerinden paylaşacak ve STK'lara profesyonel tecrübeleriyle destek vermek isteyen gönüllüleri arayacak.