Blog Yazımı

IZEV zihinsel engelli yetişkin insanları aktivitelerle sosyal hayata kazandırmayı amaçlayan Türkiyeli bir sivil toplum kuruluşudur. Tarabya’da 25 öğrencili, tam zamanlı bir okulu vardır.

IZEV’in birinci önceliği neyi neden yaptıklarına dair bir farkındalık oluşturmaktır. Okuldaki aktivitelerin yanı sıra, daha fazla insana ulaşarak zihinsel engelli bireylerin topluma entegrasyonunu kolaylaştırmayı ve onlara iyi bir hayat sağlayabilme çabasındadır.

Şu anda yeni bir web sitesi üzerine çalışan IZEV, daha görünür olmak arzusundadır. Daha fazla blog yazısı yazmak, bu yazıları Facebook sayfasından ve hazırlanan web sitesinden yayınlamak, ayrıca bir aktivite raporu hazırlamak kuruluşun planları arasındadır.

Onların blogun içeriği hakkında bilgi ve fikri olmasına rağmen, yazmak için zamanları yok. Bu yüzden kendilerine bu yönde destek olabilecek, blog hazırlamayı bilen birkaç Pro bono gönüllüsü arıyorlar. Birden fazla kişinin olması gönüllülerin daha esnek çalışmasını sağlayacaktır.

Blogun dili Türkçe olmasına rağmen, zaman zaman İngilizce yazıların yayınlanması da oldukça hoş olacaktır. (Ya da Türkçe yazıları İngilizce’ye çevirecek başka bir gönüllüye ihtiyaç duyulabilir.)
Bahsi geçen işin faaliyet alanı olarak:

 1. Kuruluşun merkezine gelerek işleyiş hakkında fikir sahibi olmak, direktörle fikir alışverişinde bulunmak (Merve)
 2. Direktörle aylık görüşmeler yaparak (Skype üzerinden de olabilir) geçen ayın değerlendirmesini yapmak
 3. Yazılarda yer vermek adına kuruluşun bazı aktivitelerine katılmak
 4. Grup olarak ayda en az bir yazı yayınlamak (grup o ay kimin yazabileceği konusunda iletişim halinde olmalıdır.)
 5. Blogu kendi internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşmak

Pro Bono gönüllüsü blog yazıları yayınlanmadan önce direktörün yazıyı okuyarak kuruluşun değerlerine ve ulaşmak istediği hedef kitleyle iletişimini kontrol edeceğini kabul etmelidir.

Eğer ilgileniyorsanız lütfen kayıt olun ve işi nasıl gördüğünüzü, nasıl bir çalışma yöntemi izlemek istediğinizi bildirin.

İki hafta içerisinde bir buluşma ayarlamak için direktör sizinle iletişime geçecektir.

image description
Uzmanlık Konuları
 • Kurumsal Yayınlar için İçerik Yaratmak (Yazar Desteği)
  Medya > Yazılı Medya Hizmetleri
 • Kurum Yayınlarına İçerik Üretilmesi (Makale, Haber etc.)
  Sanat/Artistik > Yazar / Senarist
image description
Ne Zaman?
 • Başlangıç: Hemen
 • Süre: 1 Ay
 • Esnek Çalışma Takvimi
image description
Nerede?
 • Uzaktan