Türkiye MS Derneği

1989 yılında kurulmuş olan Türkiye MS Derneğinin amacı Multipl Skleroz (MS) hastalarını ve yakınlarını MS konusunda bilgilendirmek ve onlara gerekli desteği sağlamaktır. Nedeni henüz tam olarak bilinmeyen MS'in Türkiye'de çoğunluğunun  yaşları 20 - 40 arasında değişen yaklaşık 40.000 kişide olduğu tahmin edilmektedir. Derneğin web sitesinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Misyonumuz: Ülkemiz yaşayanlarını, MS hastalığını tüm yönleri ile tanıtarak bilinçlendirmek ve MS’lilerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla sosyal ve psikolojik destek sağlamak ve rehabilitasyon olanakları sunmak, ayrıca diğer ülkelerce aynı amaçla kurulmuş dernekler ile uluslararası katılımlarla kurulmuş konfederasyonlarda ülkemizi temsil etmektir.

Vizyonumuz: Türk toplumunun MS hastalığını iyi bildiği ve MS’lilerin MS ile yaşamdan kopmadan mutlu yaşayabildikleri bir dünya yaratmak, modern teknolojinin sunduğu çağdaş iletişimdeki tüm olanakları kullanarak ülkemiz yaşayanlarına MS hastalığını tanıtmak ve bu hastalık tanısı konmuş üyelerimize hastalığın her aşamasında gerek tıbbi, gerekse psikolojik rehber olmak temel vizyonumuzdur.

Türkiye MS Derneği 27 yıllık deneyimi ile şu anda Şişli’de 1000 metrekare kullanım alanı olan kendine ait binasında hizmet vermektedir.